آمار سایت

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 91
  • بازدید دیروز : 291
  • بازدید کل : 544820

مقاله:بررسی نحوه عملکرد بادخورهای احداث شده بر روی نوک برج ها در مناطق خشک با استفاده از CFD (مطالعه موردی: بانک I&M در نایروبی)


مقاله:بررسی نحوه عملکرد بادخورهای احداث شده بر روی نوک برج ها در مناطق خشک با استفاده از CFD (مطالعه موردی: بانک I&M در نایروبی)

بررسی نحوه عملکرد بادخورهای احداث شده بر روی نوک برج ها در مناطق خشک با استفاده از CFD (مطالعه موردی: بانک I&M در نایروبی)

این مقاله در اولین همایش ملی معماری پایدار و توسعه شهری پذیرفته شده است.

فایل این مقاله به صورت word و قابل ویرایش است.

 

لینک مقالات همایش در سایت سیویلیکا (+)

 

چكيده

بادخورها، برای گرفتن باد و هدایت هوای تازه به داخل ساختمان طراحی می شوند. بادخورها می توانند هوای بیرون را جمع کرده و آن را در فضای داخلی ساختمان رها کنند. برای آنکه وجود یک بادخور مؤثر باشد، باید همه سویه باشد و با چرخش، به موازات جهت باد قرار گیرد. عملکرد بادخورها، زمانی به حداکثر می رسد که هوای تازه را برای فضاهای بزرگ و بازی مانند یک دهلیز سرگشاده تأمین کنند. در این مقاله بعد از بیان نحوه عملکرد بادخورها، با استفاده از دینامیک سیالات محاسباتی به بررسی نحوه عملکرد نوعی از بادخورها که برروی نوک برج ها قرار میگیرد پرداخته ایم. برای این منظور ابتدا مدل هندسی و مش بندی سازه در نرم افزار GAMBITانجام شده و سپس با استفاده از نرم افزار FLUENTبه بررسی الگوی جریان در این نوع از بادخورها پرداخته ایم. نتایج حاصل از آنالیز بصورت کانتورهای سرعت در جهات X،Yو الگوی جریان و ... نمایش داده شده است.

 

واژه‌هاي كليدي: بادخور در نوک برج ها، تهویه طبیعی، دینامیک سیالات محاسباتی.

 


مبلغ قابل پرداخت 2,350 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۲ آبان ۱۳۹۵               تعداد بازدید : 1418

کرج، چهار راه هفت تیر، خیابان لاله یک، پلاک 14، طبقه همکف

ارائه پایان نامه، پروپوزال، تحقیق و مقاله معماری و شهرسازی

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما