آمار سایت

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 278
  • بازدید دیروز : 152
  • بازدید کل : 682297

8 مقاله با موضوع سیستم فتوولتائیک در معماری


8 مقاله با موضوع سیستم فتوولتائیک در معماری

8 مقاله با موضوع سیستم فتوولتائیک در معماری

 

فایل‌های مقالات این پروژه به صورت word و قابل ویرایش ارائه شده است. با توجه به اینکه این مقالات در همایشهاي ملي منتشر شده است، منبع ارزشمندی برای مطالعه و ارائه پروژه های دانشگاهی است.

عناوین:

-بررسی چگونگی کاربرد سامانه های فتوولتائیک درمعماری برای استفاده از انرژی پاک خورشیدی

-استفاده از فتوولتائيك در راستاي توسعه معماري پايدار

-بررسی استفاده از انرژیهای نو در معماری نوین جهت صرفه جویی در مصرف انرژی نمونه موردی سیستم های فتوولتاییک

-سلول­ فتوولتائیک و نقش آن در بهینه سازی مصرف انرژی

-سامانه های فتوولتاییک؛ مبدل انرژی پاک

-نقش پوسته های نانو فتوولتائیک در بهبود مصرف انرژی در معماری و شهرسازی ایران

-بررسی الگوهای استفاده از سیستم "فتو ولتائیک "در طراحی معماری ساختمان های بلند مرتبه

-بررسي سيستم هاي فتوولتائيک به عنوان منبع انرژی پاک و تاثیر استفاده آنها بر محیط زیست

 

بررسی چگونگی کاربرد سامانه های فتوولتائیک درمعماری برای استفاده از انرژی پاک خورشیدی 

فروغ نگین تاجی، حمید اسکندری، رحیم امین زاده

چکیده

سامانه های فتوولتائیک منابعی پاک، موثر و مطمئن از انرژی الکتریکی را در اختیار قرار می دهند. بالا رفتن بهای نفت، هزینه های بالای انرژی، اثرات گازهای گلخانه ای و اتمام انرژی فسیلی، بشر را مجبور ساخته است تا به دنبال منبعی تجدیدپذیر به منظور کاهش اتکا بر سوخت های فسیلی از قبیل زغال سنگ، نفت و گاز باشد. دانشمندان در زمینه انرژی به دنبال منابع تجدیدپذیری چون توربین های بادی، توربین های آبی و سلول های فتوولتائیک هستند. نکته مهم اینجاست که فناوری فتوولتاییک روشی مستقیم به منظور تبدیل انرژی خورشیدی به انرژی الکتریکی بدون رهاسازی کربن دی اکسید یا اثرات گلخانه ای است. این پژوهش با روش بررسی اسنادی و کتابخانه ای به مطالعه سامانه های فتوولتائیک و چگونگی کاربرد آن در بخش های مختلف ساختمان می پردازد و همچنین بر آن است که به مطالعه یکپارچه سازی pv با بخش های مختلف ساختمانی بپردازد و نشان دهد که سامانه های فتوولتائیک در ساختمان ها جایگزینی پاک برای انرژی فسیلی می باشد، و همچنین می توان آن را در ساختارهای معماری، نظیر ساختمان های مسکونی و اماکن عمومی مورد استفاده قرار داد.

واژگان کليدي: انرژی پاک، سامانه های فتوولتائیک، فتوولتاییک های تلفیقی

 

استفاده از فتوولتائيك در راستاي توسعه معماري پايدار

جواد عبدالحسيني،مهدي مهرنيا

چكيده

مصرف بي رويه و روز افزون سوختهاي فسيلي بعنوان منابع محدود انرژي و تأثيرآن برمحيط زيست توجه جهانيان را به استفاده از انرژيهاي تجديد پذير جلب نموده است. درطي چنددهه اخيرمصرف سوختهاي مزبورباعث توليدگازهاي گلخانه اي وبالاخص افزايش 30 درصدي غلظت اتمسفري دي اكسيد كربن،بارانهاي اسيدي وپديده گرم شدن زمين وبوجود آمدن ساير پديده هاي مضر زيست محيطي شده است .همچنين مصرف اين سوختها درجهت تامين انرژي بر اكوسيستم، آب و هوا و سلامت موجودات زنده بخصوص انسان نيز تاثير منفي گذاشته است

ایران کشوری نزدیک به خط استوا و بیشتر روزهای سال دارای هوای آفتابی است و میزان روز های ابری بسیار کم است،با توجه به این میزان تابش آفتاب استفاده از فتوولتائيك بسیار مورد توجه قرار میگیرد..این مقاله به روش مطالعات کتابخانه و میدانی که به طریقه توصیفی-تحلیلی تهیه شده است تا تاثیر فتوولتائيك و کاهش انرژی و استفاده آن در معماری پایدار را بیان کند

واژه‌هاي كليدي: فتوولتائيك،معماری، پایدار

 

بررسی استفاده از انرژیهای نو در معماری نوین جهت صرفه جویی در مصرف انرژی نمونه موردی سیستم های فتوولتاییک

فیروز حسن زاده، محمد محمدي كيا، قاسم ميرزايي

چكيده

یکی از مهمترین موضوعاتی که در چند دهه اخیر مورد توجه اکثر کشورهای صنعتی پیشرفته بوده است بحث جلوگیری از اتلاف انرژی می باشد. اهمیت این بحث در سالهای نخست دهه 1960 زمانی که تقاضا برای عرضه ذخایر نفتی و انرژی ناشی از آن افزایش چشمگیری یافت روشن شد. بنابراین استفاده از منابع جدید انرژی به جای منابع فسیلی امری الزامی است چرا که تداوم حیات بشر با کار و مصرف انرژی همراه است و بنابراین شناخت عوارض ناشی از منابع مختلف تولید انرژی می تواند راه حل مناسب و محتمل برای برخورد با این مسئله را در بر داشته باشد. بر این اساس، تنها استفاده از روشهای درست مصرف، بهینه سازی مصرف انرژی و به کارگیری انرژی های نو می تواند بحران انرژی را مهارکند. در این راستا، استفاده از انرژی های خورشیدی، انرژی باد و امواج، انرژی زمین گرمایی نمونه هایی هستند که می توان از آن ها به جای انرژی های محدود فسیلی بهره جست. این مقاله به روش تحليلي و مطالعات كتابخانه اي و بررسي مستندات موجود، به نگارش درآمده است و به چگونگی استفاده از انرژی های نو در معماری جهت صرفه جویی در مصرف انرژی در ساختمان ها می پردازد.

واژه‌هاي كليدي: انرژی های نوین، طراحی، معماری، صرفه جویی

 

سلول­ فتوولتائیک و نقش آن در بهینه سازی مصرف انرژی

 داود رضائی، زینب اسدی  

چکیده

امروزه با توجه به افزایش روند مصرف سوختهای فسیلی، محدودیت و غیرقابل تجدید بودن آنها و همچنین پیامدهای سوء زیست محیطی ناشی از مصرف این منابع، سمت و سوی بسیاری از تحقیقات جهانی به مهار بحران انرژی جلب شده است. از این رو اکثر پژوهشگران می­کوشند تا با جایگزینی انرژی های تجدیدپذیر و پایدار( خورشید , آب , باد , بیوگاز و ...) و با اجرای اصول پایداری محیطی، از آلودگی­ های زیست محیطی بکاهند و فضایی مناسب و با آسایش حرارتی مطلوب به وجود آورند. يكي از بهترين منابع تجديدشونده انرژي براي تامين انرژي دردهه­ های آينده، انرژي خورشيدي است و دراين ميان سلول­های فتوولتائيك يكي ازآخرين دستاوردها درحيطه مصرف انرژي خورشيدي براي توليدبرق موردنيازساختمان­ها می­باشد. گسترش تكنولوژي­ هايي كه از منابع تجديدپذير و نامحدود انرژي استفاده ميكنند تاثيرفراواني را هم بر اقتصاد وهمبرمحيط زيست درپي خواهدداشت. بدين معني كه بااستفاده ازمنابع تجديدپذير انرژی،ازپايان منابع فسيلي سوخت جلوگيري شده و مضرات زيست محيطي آنها نيز ايجاد نخواهدشد. این نوشتار بااستفاده از منابع كتابخانه اي و روش توصيفي-تحليلي پس از تعریف معماری پایدار و همساز با اقلیم، به معرفی سلول فتوولتائیک به معماران و فعالان عرصه ساختمان سازی، برای پیش روی در جهت کاهش مصرف انرژی در ساختمان، می­پردازد.

کلمات کلیدی: انرژی­های تجدیدپذیر، معماری پایدار، انرژی خورشیدی، سلول فتوولتائیک، بهینه سازی مصرف انرژی

 

سامانه های فتوولتاییک؛ مبدل انرژی پاک

مریم امینی، خسرو افضلی بهبهانی

چکیده

امروزه محدود بودن ذخایر فسیلی و همچنین آلودگی های ناشی از مصرف این سوخت هایک تهدید جدی برای جامعه محسوب می شود و وضعیت انرژی جهان را در مرحله بحرانی قرار داده است. از آنجا که از نقطه نظر محیطی ساختمان ها به عنوان مصرف کننده تقریبا نیمی از کل انرژی و مواد خام که در جهان مصرف می شود، به شمار می روند. جایگاه مهم انرژی های تجدید پذیر، در کاهش آلودگی محیط زیست و مقابله با تغییرات اقلیمی از مواردی است که ورود به مباحث انرژی پاک را ضروری می سازد. پژوهش حاضر که حاصل مطالعات کتابخانه ای بوده، آخرین دستاوردهای بشر را در زمینه نحوه ساخت و ساز و تاثیر سامانه های فتوولتاییک را در بهینه سازی مصرف انرژی و نقش آنها در کاهش آلودگی های محیط زیست را تبیین می نماید و به نظر می رسد استفاده از این سامانه ها می تواند راه حل چالش های عمده عصر کنونی از جمله افزایش تقاضای انرژی و آلودگی های زیست محیطی باشد.

واژگان کلیدی: سامانه فتوولتاییک، بهینه سازی مصرف انرژی، انرژی پاک، محیط زیست

 

نقش پوسته های نانو فتوولتائیک در بهبود مصرف انرژی در معماری و شهرسازی ایران

رسول دانائی ، سیروس ذاتی

چکیده

امروزه نگرش زیادی که در خصوص تخریب عوامل محیطی و توجه ویژه ای درباره کیفیت محیط مصنوع در جهان وجود دارد منجر به تغییر محورها و نیازمندیهای ساختمان و طراحی آن شده است . در مرکز این توجهات ، نما و پوشش ساختمان قرار دارد . در این میان در رابطه با چند منظورگی پوشش ساختمان ، استفاده از تکنیکهای فعال و غیر فعال خورشیدی بسیار ضروری است . یکی از این فنون خورشیدی که به طور قابل توجهی به عنوان بخش مهمی از فرهنگ ساختمان مطرح می شود نانو فتوولتائیک یا (PV.N) است . اکنون این فناوری خورشیدی با سلولهای فوق پیشرفته نانو طراحی و ساخته می شوند که نسبت به سیستم های گذشته کارایی بسیاری دارند که در معماری و شهرسازی شهرهای ایران نیز با در نظر گرفتن جهت گیری جغرافیایی شهرها و روستاهای دور افتاده که امکان رساندن انرژی روشنایی به آنها با مشکلاتی رو به روست با استفاده از این سیستم میتوان این مهم را تحقق داد . در این مقاله تلاش داریم این تکنولوژی جدید خورشیدی را که طراحی پوسته های ساختمان ها را تغییر داده است ، به صورت بومی مورد برسی و مطالعه قرار داده و در طراحی شهری و جهت گیری شهرکها و روستاها برای استفاده از این انرژی پاک بهره بیشتری را برده باشیم . این پژوهش به روش تحقیق اسنادی گردآوری شده است .

کلمات کلیدی : فتوولتائیک ، انرژی ، تکنولوژی ، اکولوژی

 

بررسی الگوهای استفاده از سیستم "فتو ولتائیک "در طراحی معماری ساختمان های بلند مرتبه

فرخ ایرانمنش ، آزاده عمید

چکیده

نيمي از مصرف انرژي جهان در ساختمان ها رخ مي دهد و اگر انرژي مورد نياز براي توليد مصالح ، نصب و حمل و نقل را اضافه كنيم اين ميزان از نيم هم مي گذرد. امروزه پايداري و تداوم بايد نخستين اصل در طراحي يك ساختمان باشد. يكي از بهترين انواع انرژي هاي تجديد شدني انرژي حاصل از PV (Photo voltaics) مي باشد. PV سيستمي براي دريافت انرژي الكتريكي از نور خورشيد بدون نگراني از آلودگي يا پايان يافتن منبع مي باشد. بين سال هاي 1999-1992 رشد به كار بردن تجهيزات PV در کشور های آلمان و ژاپن 20 درصد بوده ، اما در بين سال هاي 2002 و 2010 اين ميزان به 34 درصد رسيده است. این در حالی است که در کشورهای در حال توسعه چون ایران چند سالی است که برنامه پیشنهادی جهت توسعه زیر ساخت های موردنیاز این سیستم تهیه شده است . در این مقاله سعی گردیده ضمن معرفی سیستم فتو ولتائیک و الگوهای مختلف استفاده از این سیستم در ساختمانهای پایدار، به بررسی چگونگی ترکیب این سیستم با ساختمان های بلند مرتبه و چگونگی تاثیر انتخاب این سیستم بر فرم ، حجم، جهت گیری بنا ، سیستم سازه و سایر شاخص های معماری این دسته از ساختمانها پرداخته شود.

کلمات کلیدی : معماری پایدار ،فتوولتائیک ، ساختمان بلندمرتبه

 

بررسي سيستم هاي فتوولتائيک به عنوان منبع انرژی پاک و تاثیر استفاده آنها بر محیط زیست

فریال سادات سیادتی، حمیدرضاشعاعی

چكيده

محدود بودن ذخاير فسيلي و الودگي ناشي از مصرف اين سوخت ها موجب گشته تا مبحث مديريت انرژي هاي پاك به عنوان يك مسئله در تمامي كشورها مطرح شود. از اين رو محققان براي رفع نيازهاي انرژي و افزايش رفاه و نزديكتر شدن به اهداف توسعه پايدار جهاني مي كوشند تا از انواع انرژي هاي تجديد پذير استفاده كنند. در ميان اين گروه انرژي ها استفاده از انرژي خورشيدي با هزينه كمتر بعنوان يك راه حل شناخته شده است. سيستم فتوولتائي سيستمي است كه در آن انرژي خورشيدي جهت اهدافي خاص به نيروي الكتريكي تبديل مي شود .در اين مقاله ضمن معرفي سيستم هاي فتوولتائيك ، به بيان تاريخچه استفاده از انرژي فتوولتايي ( برق خورشيدي ) به عنوان يك انرژي تجديد شونده می پردازیم، سپس انواع سلول هاي فتوولتائيك و كاربردهاي آن، مزايا و معايب استفاده از اين سيستم ها ونیز تاثیراستفاده از آنها برمحیط زیست مورد بررسي قرار گرفته است .در ادامه به معرفی نمونه هاي موفق كاربرد این سیستم در معماري پرداخته میشود. بر اساس نتايج به دست آمده ، تلاش در جهت ترويج بكارگيري اين سيستم ها تاثير به سزايي در تقليل انتشار گازهاي گلخانه اي داردو مي تواند راهكاري براي كاهش مصرف سوخت هاي فسيلي باشد . دراين مقاله از روش، اسنادي و کتابخانه ای استفاده شده است.

واژه‌هاي كليدي: سيستمهاي فتوولتائيك، انرژي تجديدپذير، محیط زیست


مبلغ قابل پرداخت 9,900 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۱۴ فروردین ۱۳۹۶               تعداد بازدید : 1689

کرج، چهار راه هفت تیر، خیابان لاله یک، پلاک 14، طبقه همکف

ارائه پایان نامه، پروپوزال، تحقیق و مقاله معماری و شهرسازی

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما