آمار سایت

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 263
  • بازدید دیروز : 152
  • بازدید کل : 682282

3 مقاله با موضوع شهر جدید هشتگرد


3 مقاله با موضوع شهر جدید هشتگرد

3 مقاله با موضوع شهر جدید هشتگرد

 

فایل‌های مقالات این پروژه به صورت word و قابل ویرایش ارائه شده است. با توجه به اینکه این مقالات در همایشهاي ملي منتشر شده است، منبع ارزشمندی برای مطالعه و ارائه پروژه های دانشگاهی است.

عناوین:

-برنامه ­ريزي ترنسکت در شهر جدید هشتگرد

-تبیین شاخص‌های ایجاد فضاهای شهری امن در شهرهای جدید با رویکرد CPTED؛ مطالعه موردی شهر جدید هشتگرد

-بررسی شاخص های توسعه پایدار شهری (نمونه مطالعاتی: شهر جدید هشتگرد)

 

برنامه ­ريزي ترنسکت در شهر جدید هشتگرد

میثم پورانیان

چكيده

دانش شهرسازی جدید بهترین راه­حل شناخته شده برای طراحی و توسعه حومه­ها به عنوان شهرهای کوچک است. در و مقابل، ورود اتومبيل گسترش استفاده از آن در قرن بيستم باعث توسعه زيستگاههاي شهري و تفوق آنها بر روستاها شده است. تفاوت در مورفولوژي اين زيستگاه­ها پيدايش نظريه ­ها و مدل­هاي مختلفي را در پي داشته است که مي­توان از ترنسکت به ­عنوان يکي از جديدترين اين مدل­ها نام برد. روش ترنسکت به عنوان یک راهبرد در برنامه­ریزی برای ساماندهی عناصر شهری مانند بنا،کاربری،دسترسی و تمامی عناصر فیزیکی مجتمع­های زیستی به طریقی که ویژگی­های محیط­ های شهری و روستائی را حفظ نماید مورد استفاده قرار می­ گیرد.ترنسکت روش تحلیلی و یک استراتژی برای برنامه­ریزی است.ترنسکت برش عرضی از محیط زیست به منظور بیان طیف­های مختلف زیستگاه­های طبیعی بوده و نخستین بار توسط زیست شناسان و بوم شناسان به منظور مطالعه همزیستی گیاهان و جانوران در زیست­گاه­های طبیعی مورد استفاده قرار گرفته است. برنامه ­ريزي ترنسكت به معني اختصاص دادن كدي مشخص براي هريك از بخش­هاي برش عرضي است. روش تحقيق در اين مقاله کيفي مي­باشد و در پي آن است که ضمن مطرح نمودن مدل برنامه ­ريزي ترنسکت، به توصيف اجمالي انواع آن پرداخته و در نهايت به نتایج عینی براي شهرجدید هشتگرد دست يابد.

واژه‌هاي كليدي:ترنسکت،کدگذاری هوشمند،منطقه بندی

 

تبیین شاخص‌های ایجاد فضاهای شهری امن در شهرهای جدید با رویکرد CPTED؛ مطالعه موردی شهر جدید هشتگرد

میلاد فتحی

چکیده

رشد سریع شهرنشینی و افزایش جمعیت به عنوان عامل اصلی شکل‌گیری شهرهای جدید، باعث شده است تا بحث امنیت اهمیت خاصی در مسائل شهری پیدا کند. بروز انواع بزه‌ها و جرائم در شهرها از علل عدم حضور مردم، در فضاهای شهری است.که این عدم حضور خود منجر به از بین رفتن کیفیات لازم در شهرهای جدید خواهد شد. از اینرو اتخاذ تصمیماتی در خصوص افزایش امنیت در فضاهای عمومی در مرحله برنامه‌ریزی و طراحی شهرهای جدید ضروری به نظر می‌رسد. یکی از راهبردهای فیزیکی افزایش امنیت، پیشگیری از جرم از طریق طراحی محیطی(CPTED)است؛ که امروزه از موثرترین روشهای افزایش امنیت در فضاهای شهری به شمار می‌آید. این مقاله بر آن است تا ضمن شناخت مولفه‌ها و عوامل موثر در ایجاد فضاهای امن شهری، راهکارهایی را جهت افزایش امنیت در فضاهای شهری «شهر جدید هشتگرد» ارائه نماید. روش مورد استفاده در اين مقاله، تحليلي توصيفي و مبتني بر سنجش معيارها به شكل كيفي بوده و گردآوری داده‌ها و اطلاعات نیز به صورت اسنادی و میدانی انجام شده است.

واژه‌های کلیدی: فضای شهری امن، امنیت شهری، شهرهای جدید، هشتگرد، CPTED

 

بررسی شاخص های توسعه پایدار شهری (نمونه مطالعاتی: شهر جدید هشتگرد)

 مریم برّانی، نینا الوندی پور

چکیده

اين گزارش به بررسي ميزان مطابقت عملكردشهرجديدهشتگرد و اهداف اوليه يپيش بيني شده براي آن با شاخص های توسعه شهری پایدار مي پردازد.توسعه شهری پایدار که از جمله نظریه ها و سیاست های اخیر و جاری تلقی می شود، بخش عمده ای از ادبیات شهرسازی سال های اخیر را به خود اختصاص داده است. یکی از ارکان اساسی توسعه پایدار، اسکان پایدار است و توسعه شهری پایدار را در همین چارچوب می توان مطرح نمود. در این راستا شاخص هایی در زمینه های مختلفی چون استفاده بهینه از منابع، حمل و نقل، کاربری اراضی، مصرف انرژی، اقتصاد، جلب مشارکت مردمی و ....در شهر جدید هشتگرد مورد بررسی قرار گرفته است. يافته هاي اين پژوهش نشان مي دهدكه هرچندشهرجديدهشتگرد از نظر زماني ازبرنامه هاي خود عقب است اما نقش و عملكرد پيش بيني شده براي آن در مطابقت با شاخص های توسعه پایدار از موفقیت نسبی برخوردار است.

واژه های کليدي: توسعه ی پایدار، شاخص های توسعه ی پایدار شهری، شهر جدید هشتگرد

 

 


مبلغ قابل پرداخت 4,500 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۱۴ فروردین ۱۳۹۶               تعداد بازدید : 1365

کرج، چهار راه هفت تیر، خیابان لاله یک، پلاک 14، طبقه همکف

ارائه پایان نامه، پروپوزال، تحقیق و مقاله معماری و شهرسازی

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما